ד"ר וונדי

כיום אני עובדת כמומחית לשיכוך כאב בהדסה עין כרם בירושלים וגם במרכז השיקומי רעות בתל אביב, עם פוקוס על מערכת השריר-שלד. אם תרצו לשמוע על איך הגעתי לתחום חשוב זה – אנא קראו הלאה.

התחלתי את הקריירה ברפואית שלי בהתמחות ברפואת המשפחה באוסטרליה. לאחר שעליתי ארצה בשנת 1985, המשכתי את ההתמחות, ועבדתי במרפאות ראשוניות שונות. רפואת המשפחה באוסטרליה מכוונת לטיפול בכאב המטופלים. מכיון שבאתי מרקע זה, מצאתי את עצמי די מתוסקלת בעבודתי בארץ, מפני שלא היו לי כלים שאיתם יכולתי להרגיע את סבלם של המטופלים. פעמים רבות, לאחר שהפניתי מטופלים למומחים למיניהם, היה תפקידי לתת את התשובה שפשוט המטופלים הנ"ל חייבים ללמוד לחיות עם הכאב מאחר ולא ניתן לעזור להם. אף על פי שבמקרים מסויימים אין לרפואה כל התשובות, לא האמנתי שגורלם של כל המטופלים הללו להמשיך לסבול. התחלתי לפתח ענין מיוחד להערכה וטיפול בכאבי גב וצוואר.

לאחר חיפושים בארץ אחר רופאים עם חשיבה דומה, מצאתי כמה רופאים עם גישות דומות לרפואה מוסקולוסקלטלית (MSM). הקמתי יחד איתם את החברה הישראלית לרפואה מוסקולוסקלטלית ושימשתי כיושבת ראש החברה במשך ארבעת השנים הראשונות. כיום החברה מונה כ 80 רופאים ו60 פיזיוטרפיסטים. ברגע זה, לקחתי זמן חופש מפעילות החברה עקב עיסוקים אחרים בתחום. מאז שנת 2010, אני עובדת ביחידה לשיכוך כאב בהדסה עין כרם, ופעילה בפיתוח תחום הMSM בהדסה.

תחום הMSM מתעסק בהערכה קלינית מאד יסודית של כאב המטופל בצורה הרבה יותר הוליסטית מאשר נעשה בשטח. חובה לבדוק לא רק את איזורי הכאב האלה, אלא גם את האיזורים השכנים, ואת תפקוד לא רק של האיבר הפגוע אלא גם תפקוד של כל מערכת השלד-שריר. ניתן להבין בקלות, לדוגמא, שאם פרק ירך כואב, ההשפעה היא על כל האגן שמשפיע על גב התחתון ועל צורת ההליכה של המטופל. יתכן שהוא גם יצלע, דבר שישפיע על הברך ועל הקרסול. אם לא נעשה הערכה קלינית של כל מערכת השלד-שריר ייתכן שבשלב כלשהוא איברים אחרים יצעקו "הצילו". בסופו של דבר אין לאבחן רק את האזור שהמטופל מתלונן עליו.


כדי לקבוע תור אנא התקשרו

בריאותה (מבשרת ציון) 02-585-2300
שר"פ (הדסה) 02-677-8899

אני מאמינה שאפשר וצריך לחזור לאיכות חיים בריאה