אודות המרפאה

למה לצפות בביקורך למרפא


הדגש בכל ביקור במרפאה של ד"ר וונדי הינו ההערכה הקלינית. ההערכה הקלינית הינה חשובה במיוחד והמידע שהיא נותנת חושבה מהמידע המגיע מצילומים והדמיות שונות. במקרים רבים, קיימים ממצאים מסוימים בצילומי הדמיה של מטופלים שכלל לא שייכים למצב המטופל, בעוד שאפילו בצילומי MRI (שהוא אמין יותר ונחשב לתקן הזהב בהדמיה) מעריכים נכון את הממצאים רק ב75% מהמקרים. כך לדוגמה, אצל 40% מהמטופלים המבוגרים העוברים הדמיה, מוצאים ממצאים שונים בדיסקים והמספרים מגיעים ל100% עד גיל 70, אין זה אומר כמובן שלכולם באמת יש בעיה. רבים מהם מתפקדים מעולה ומעולם לא התלוננו על כאב. אין בהכרח חפיפה בין הממצאים בגוף לבין מצב התפקוד בפועל ולכן הסדר הנכון הינו לבצע הערכה קלינית יסודית במיוחד, כולל ההשפעה על התפקוד ורק לאחר מכן במקרה הצורך להזמין בדיקת הדמיה.

הבדיקה הקלינית כוללת בדיקה אורתופדית ונוירולוגית יסודית וכן הערכת תנועה ותפקוד. לדוגמא, מטופל שמתלונן על כאבים בכתף יעבור בדיקה יסודית של הכתף, גב עליון וצוואר. אדם בעל כאב גב יעבור בדיקה של הגב העליון והתחתון, בדיקת רצועות האגן ובדיקה נוירולוגית. מטרת הבדיקה הקלינית הינה להעריך לא רק מאיפה הכאב נובע אלא להעריך ליקוי בתפקוד של שרירים, גידים ורצועות. במקרים רבים חסרי איזון בין רקמות אלו מביאים לליקויים ביציבה ותנועתיות ובכך גורמים לכאב. כדי להגיע לתוצאות טובות לטווח הארוך ולהימנע מחזרה של התלונות, חובתנו לטפל בגורמים אלו ולא רק בבעיה הנקודתית

במרפאתה של ד"ר וונדי הטיפול מתמקד בהעצמה של הגוף על מנת שמנגנוני הריפוי שלו יתמודדו בהצלחה עם הפגיעה.
גוף האדם בורך בארסנל פרמקולוגי שלם היודע להתמודד עם פציעות. בחלק גדול מהפציעות, ניתן להשתמש ביכולת הריפוי של הגוף ואין צורך בקורטיזון או בתרופות שונות. הדבר נכון ביחוד בכל הנוגע בפגיעות או בליקויי שלד-שריר. סוגים שונים של כאבי גב, צוואר, כאב המקרין לזרועות או לרגליים, כאבי ברכיים וקרסול יכולים להתרפא על ידי הגוף עצמו. כל שצריך לעשות הוא לתת את הדחיפה הנכונה בכיוון הנכון.

במהלך כל טיפול במרפאה של ד"ר וונדי, כולל בטיפול הראשון, המטופל יקבל טיפול המכוון לגורם הכאב והליקוי ולא רק לכאב שנגרם ממנו בצורה ישירה או
עקיפה.

סוגי הטיפול הניתנים במרפאה הינם בין השאר

בנוסף, בחלק מהפעמים המטופלים ישלחו לקבל זריקה תחת שיקוף, כמו במקרה של זריקות אפידוראליות, או תחת אולטרסאונד, כמו במקרה של זריקות שונות בחלק מהמפרקים. זריקות אלו ניתן לקבל גם אצל ד"ר וונדי בבית החולים הדסה עין-כרם.


כדי לקבוע תור אנא התקשרו

בריאותה (מבשרת ציון) 02-585-2300
שר"פ (הדסה) 02-677-8899

אני מאמינה שאפשר וצריך לחזור לאיכות חיים בריאה